FORMA
Hudebně – vizuální, taneční monodrama OLIVER – ČERNÝ TULÁK balancuje na hraně mezi klasickým divadlem, filmem a show, kde se používají prvky afro-tanců, fantazie, magie, komedie i dramatu. Harmonicky propojuje tanec, originální hudbu a herectví s principy Laterny magiky, tedy vzájemného, interaktivního propojení živé jevištní akce s animacemi a filmovými projekcemi. Zadní projekce jsou promítány na speciální, černé (tedy na jevišti téměř neviditelné) nano plátno, které vytváří další divadelní prostor v hloubce jeviště. Představení je zpracováno atraktivní audio-vizuální formou, je tím pádem vhodné pro širokou veřejnost od 15 let a trvá 60 minut.


KOPRODUKCE
Představení OLIVER – ČERNÝ TULÁK je produktem mezinárodní spolupráce. Jeho vznik je financovaný z České republiky, realizované je v Brazílii, přičemž kompletní audio-vizuální postprodukce vzniká v Srbsku. Jediným „živým“ hercem v představení je tanečník afro-tance z Rio de Janeira FELLIPE PACHECO (Brazílie). Autorem původní hudby k představení je hudební skladatel JAROSLAV ZIMA (Srbsko), autorem projekcí a animací je VLADIMÍR ZIMA (Srbsko). Scénáristou představení je student a mladý spisovatel OCTAVIO DUTRA NOGUEIRA (Brazílie), dramaturgem je filmový a televizní režisér VLADIMÍR KAVČIAK (Česká republika), producentem je společnost NEXT PICTURE (Česká republika).


PROXIMA TRILOGIA

Představení vzniká jako druhý díl trilogie PROXIMA TRILOGIA, tedy trilogie, která využívá stejný princip multimediální interakce živých herců s projekcemi. Prvním dílem trilogie bylo představení BIRDS IN THE HOUSE ( vzniklo v roce 2016 v koprodukci Česká republika, Srbsko, Slovensko) a v roce 2017 bylo vybráno v mezinárodním konkurzu argentinského Ministerstva kultury, aby absolvovalo dvouměsíční turné po Argentině. Na podzim roku 2018 bude představení BIRDS IN THE HOUSE uvedeno ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky také v Brazílii a Chile. Třetím dílem trilogie bude představení o životě a díle geniálního Ruského tanečníka minulého století V. Nižinského. Bude realizováno v roce 2018 v mexickém městě La Paz (v koprodukci Mexiko, Česká republika, Srbsko) a v hlavní roli se představí sólista baletu  v La Paz, mexičan Salim Lara.


Projekt je podporován velvyslanectvím ČR v Brazílii.
Projekt je realizován společností NEXT PICTURE / Praha, Česká republika.


JSEM KRÁL
VELKÝ, MAJESTÁTNÍ
SVÝMA RUKAMA MŮŽU OCHRÁNIT VESMÍR
MŮŽU VIDĚT MOJI BUDOUCNOST,
MOU SLÁVU, MŮJ KONEC
MŮŽU VÁS ZNIČIT, VŠECHNY
STAVĚT IMPÉRIA
MŮŽU SE VŠÍM POHNOUT
ALE JEN V MÉ MYSLI
JSEM KRÁLEM NIČEHO

(OCTAVIO DUTRA NOGUEIRA)