BUZÍCI

FLÁKAČSKÁ KOMEDIE O KONCI SVĚTA

Příběh dvou nerozlučných přátel, kteří čelí konci světa s humorem a láskou se odehrává  nespecifikované blízké budoucnosti.

Představení je zvolna inspirované francouzským filmem z roku 1974,  z filmu si však  bere pouze základní výchozí situaci a rozvíjí jí do vlastního příběhu.

Hlavními postavami příběhu jsou dva mladí heterosexuální kluci. Nepracují, užívají si s holkami odmítají se přizpůsobit světu většiny a odmítají také čelit osudu. Jdou spolu s ním, tam kam je vede. Svět je pro ně hřiště a přátelství je pro ně nejvyšší zákon. Nexistují pro ně žádná pravidla, než jsou ta jejich. V podstatě se od sebe nepohnou, odmítají se v jakékoliv situaci rozdělit.  I užívání si s děvčaty sdílejí vždy spolu. Proto jim okolí říká „buzíci“, avšak naši hrdinové si s tím hlavu nelámou. Nezajímá je to.

Paralelní linkou jejich vlastního příběhu je příběh světa, který je obklopuje a který je paralyzovaný blížící se katastrofou, jež způsobí konec světa. Představitelé našich hrdinů tak v nejrůznějších situacích a převlecích znázorňují svérázným způsobem také postavy seriózního světa, který se v panice snaží vypořádat se svým zánikem.

Představení vzniklo pro dva mladé herce Hanyho Firlu a Ondřeje Krále. Jako dvojice již 7 let nepřetržitě vystupují se svým improvizovaným představením IMPRA, dobře se znají, herecky jsou sehraní a za léta improvizací si vyzkoušeli stovky divadelních situací. Přirozeně dospěli do bodu, kdy zatoužili po společném představení, které nebude improvizované a bude mít pevný tvar. Oslovili režiséra Petera Serge Butka, který pro ně napsal scénář a představení zrežíroval.

Premiéra 25. 3. 2019 v Divadle na Šantovce v Olomouci