BLÁZNIVÝ PETŘÍČEK

DIVADELNÍ HRA NA FILM, ANEB GANGSTERSKÁ POHÁDKA NA MOTIVY SLAVNÉHO FILMU J. L. GODARDA.
DIVADELNÍ ROAD MOVIE S TATIANOU VILHELMOVOU, VOJTĚCHEM DYKEM A HUDBOU ROMANA HOLÉHO.


Příběh lásky mladého muže znuděného všedností a krásné teroristky se odehrává ve starém filmovém ateliéru, kterému dominuje auto a zadní projekce. Ferdinand a Marianne se do sebe zamilují a rozhodnou se utéct svým dosavadním životům. Cestou se však dopustí několika vražd, jsou nuceni se skrývat před policií, ale svým útěkem se netrápí. Prožívají nejrůznější komické i tragické momenty, které je dovedou k cíli jejich cesty. Představení doprovází původní filmové projekce natočené v Maroku, původní scénická hudba Romana Holého a také 3 písně v podání Tatiany Vilhelmové a Vojtěcha Dyka.


Společnost Next Picture získala exkluzivní práva na divadelní adaptaci stejnojmenného filmu přímo od jeho režiséra Jeana-Luca Godarda. Představení provozuje v pražském divadle La Fabrika, jako i na zájezdech v České a Slovenské republice.


Vojtěchu, přiznám se, že při vší fantazii si nejsem jistý, co si mám představit pod pojmem gangsterská pohádka. Pomůžete mi?
Vojtěch Dyk: Je to taková divadelní hra na film, kdy na jevišti vytváříme iluzi filmového ateliéru a měníme ho na nejrůznější prostředí, ve kterých se příběh odehrává. Zkuste si to představit jako příběh který by se dnes už asi nemohl stát. A kdyby se stal, patrně by mu chybělo něco z romantizmu doby ve které se odehrává, nebo by mu mu chyběla odvaha, bláznivost, nebo něco jiného. Režisér říká že je to příběh dvou lidí kteří se vzbouřili ačkoliv veděli, že je ta vzpoura zabije. Pohádky končí dobře a představení Bláznivý Petříček možná taky. Ti dva lidé, které hrajeme si to užili naplno a to je dobře. Abych byl úpřimný, my si to představení také dost užíváme.
Z rozhovoru s Vojtěchem Dykem.