OD REŽISÉRA PŘEDSTAVENÍ
BLÁZNIVÝ PETŘÍČEK, ZHASNĚTE LAMPIONY a LORDI.


Divadelní komedie ROZVOD! byla napsaná přímo na tělo dvěma výjimečným hercům, ANNĚ POLÍVKOVÉ a MARIÁNOVI MIEZGOVI, populárnímu slovenskému herci, který již na českých scénách zazářil s Tatianou Vilhelmovou v Butkově režii v představení Zhasněte lampiony a také se objevil v řadě českých filmů i seriálů.


KDYŽ SE JEDEN ROZHODNE,
Z KOLA MUSÍ OBA VEN!


Irena (A. Polívková) se vrací z měsíčního kadeřnického kurzu domů, kde na ni čeká její manžel, dabingový herec Laco (M. Miezga). Irena, která se dosud kadeřnictví věnovala amatérsky, získala rychlokurzem certifikát profesionální kadeřnice a chystá celou řadu životních změn. Rozhodla se otevřít si salon, ale hlavně – rozvést se.


Její manžel Laco však jejímu rozhodnutí nerozumí a nesouhlasí s ním. Oba si proto najmou advokáta, aby je u rozvodu zastupoval. Ten se ocitne v prekérní situaci. Irena i Laco si totiž shodou náhod vybrali stejného advokáta. Advokát si tuto shodu z počátku neuvědomuje, protože manželé nemají stejné příjmení. Dostane se tím do složité situace, protože když tato shoda vyjde najevo, ani Irena ani Laco se svého advokáta nechtějí vzdát. Advokát se tedy vzdává obou klientů a naši manželé musí situaci řešit sami. Do děje kolem rozvodu vstupují i další postavy, jako je Irenina přítelkyně, herečka Jiřina (M. Miezga), nebo Lacův nejlepší kamarád, seladon s tajemnou minulostí Fero (A. Polívková).


Představení pracuje s fenoménem “divadla na divadle”. Oba herci hrají všechny postavy. Před očima diváků vykreslují nejrůznější charaktery a předvádějí svůj herecký talent v komických i tragických polohách. Pomyslnou třešničkou na dortu je postava advokáta, kterou hrají střídavě oba herci tak, aby divák téměř nerozeznal, že je advokát v jednotlivých scénách interpretován jiným hercem.


Výtvarná koncepce představení je připomínkou slavných filmů 50-60. let 20. století. Prostřednictvím (na jevišti neviditelného), černého plátna se zadní projekcí, se divadelní výstupy prolínají s filmově laděnými obrazy, které vytvářejí živou, výtvarně rozmanitou a pohyblivou scénografii představení.


ROZVOD! je klasická komedie, která má však sobě zakódované i tragické tóny. Nahlíží na fenomén současné společnosti s nadhledem ale taky s pochopením.


PREMIÉRA: PODZIM 2019.


KOSTÝMY A PROJEKCE: PETERSEN MIGUEZ BANGE
HUDBA: MARTIN KOTECKÝ