COŽ TAKHLE ROZVOD, DRAHOUŠKU ?

Divadelní crazy komedie COŽ TAKHLE ROZVOD DRAHOUŠKU?  byla napsaná přímo na tělo dvěma výjimečným hercům, české herečce ANNĚ POLÍVKOVÉ a MARIÁNU MIEZGOVI, populárnímu slovenskému herci (Panelák, Partička, Vo štvorici po Slovensku, Kukátko, Záhady těla ), který již na českých scénách zazářil s Tatianou Vilhelmovou v Butkově režii v představení Zhasněte lampiony a také se objevil v řadě českých filmů i seriálů (Vyprávěj, Čtvrtá hvězda, Přes prsty…).


Zdena Slaninová (A. Polívková) se vrací z lázní, kde na ni čeká její manžel, dabingový herec Laco Sáčok (M. Miezga). Zdeně v lázních nabíhali muži a na základě toho si uvědomila jak je atraktivní a rozhodla se pro řadu životních změn. Rozhodla se otevřít si salon, ale hlavně – rozvést se. Její manžel Laco však jejímu rozhodnutí nerozumí a nesouhlasí s ním.


Do děje kolem rozvodu vstupují i další postavy,jako je Irenina přítelkyně Jiřina, nebo Lacův nejlepší kamarád, seladon s tajemnou minulostí Fero. Představení pracuje s fenoménem “divadla na divadle”. Oba herci hrají všechny postavy. Před očima diváků vykreslují nejrůznější charaktery a předvádějí svůj herecký talent v komických  i tragických polohách.


Výtvarná koncepce představení je připomínkou slavných filmů 50. let 20. století. Prostřednictvím (na jevišti neviditelného), černého plátna se zadní projekcí, se divadelní výstupy prolínají s filmově laděnými obrazy, které vytvářejí živou, výtvarně rozmanitou a pohyblivou scénografii představení. Představení je po všech stránkách komedie, která má však sobě zakódované i tragické tóny. Nahlíží na fenomén současné společnosti s nadhledem ale taky s pochopením.