LORDI

Salonní, konverzační komedie ve slovenštině. Tři rozpustilí lordi hrají mezi sebou tajnou hru, ve které si rozdělují dámy a za sexuální úspěchy či neúspěchy s nimi, si nadělují červené a černé body. Až jednoho dne, jeden z lordů poruší pravidla hry a nastane neřešitelný problém.


NEXT PICTURE uvádí tuto salonní divadelní komedii úspěšně již od března 2006. Prvních 40 repríz tohoto unikátního divadelního kusu se odehrálo na půdě Jindřišské věže. Poté se představení z kapacitních důvodů přesunulo do Café Teatru Černá Labuť, kde se odehrálo dalších beznadějně vyprodaných 90 repríz.  V současné době se  představení  hraje ve  Švandově divadle v Praze,  kde byla v roce 2019 uvedena 200. repríza. Lordi mají v Čechách své další scény – pravidelně jsou uváděni  v brněnském Divadle Bolka Polívky a v plzeňské Měšťanské besedě. Licenci na uvádění představení na Slovensku získal herec Maroš Kramár s kolegy Josefem Vajdou a Petrem Šimunem. V Čechách můžete v rolích Lordů vidět Martina Hofmanna, Filipa Rajmonta a Petera Serge Butka, který hru také režíroval.


Hodnocení představení na serveru i-divadlo.cz


Jedná se o pikantní komedii Oscara Wildea a Robbieho Rosse, kterou však nedokončili. Po 15 letech práce na rekonstrukci hry ji dokončili kreativci z okruhu NEXT PICTURE. V Praze byla uvedena ve světové premiéře. Text ve slovenském jazyce byl původně nabídnut českým hercům k přečtení s tím, že pokud by měli zájem hru nastudovat, bude přeložena do češtiny. Hercům se hra ve slovenském jazyce natolik zalíbila, že se rozhodli ji nastudovat a dále hrát ve slovenském jazyce. Hlavním důvodem byla „hravost“ a vtipnost slovenské verze.