MÍSTO:
Divadlo VHV Bački Petrovac (Serbia). Rezidence bude probíhat v malém srbském městečku Bački Petrovac, 20 km od druhého největšího srbského města Novi Sad, obklopeném přírodou panonské roviny v blízkosti řeky Dunaj, kde sídlí Divdalo VHV, které nedávno oslávilo 150 let své existence. Městečko má silnou kulturní a divadelní tradici. Ve zdejším prostředí vládne vlídná pohostinná atmosféra. Tento region se mimo jiné vyznačuje výbornou kulinářskou tradicí a ekologickými produkty. Peter Serge Butko s Divadlem VHV spolupracuje přes 20 let.


REZIDENTI:
Rezidence je určena pouze pro omezený počet 3. účastníků, přičemž každý musí pocházet z jiné krajiny. Účastníci musí mít herecké zkušenosti (rezidence není určená pro začínající herce). Rezidence může probíhat v jazycích: Portugalština, Angličtina, Slovenština, Srbština.


Víc informací o divadelních workshopech Petera Serge Butka ZDE.


TERMÍN REZIDENCE:
20. 6. 2021 – 30. 7. 2021


CENA REZIDENCE:
2.000,- Euro, včetně lekcí, ubytování a 2. jídel denně (oběd/večeře).


Přihláška do výběru rezidentů musí obsahovat motivační dopis (max 1 strana A4), fotografie (civilní i divadelní), osobní i pracovní životopis herce, video ve kterém se uchazeč civilně představí (1-3 minuty), video ukázky z hereckých rolí.


DEADLINE pro přihlášky je 31.12.2020 e-mailem  info@nextpicture.cz
Vybraní rezidenti budou obeznámení do 1.2.2021.


Pořadatelé:
Next Picture (Česká republika) a Divadlo VHV Petrovec (Srbsko).